Достапни линкови

Обама го повика Сенатот да го ратификува договорот со Русија


Американскиот претседател Барак Обама го повика Сенатот да го ратификува новиот договор за контрола на вооружувањето со Русија. Обама смета дека овој договор е од витално значење за американската национална безбденост.Руската Дума се уште не го ратификувала договорот што двјцата претседатели, Дмитри Медведев и Барак Обама го потпишаа во април годинава.
XS
SM
MD
LG