Достапни линкови

Збогување со шатлот Дискавери


НАСА денеска ќе се обиде да го лансира шатлот Дискавери на мисија до Меѓународната вселенска станица. Станува збор за 39 то и последно патување на Дискавери. Сегашното лансирање веќе два пати е одложувано поради технички проблеми. По неговото враќање на Земјата шатлот ќе биде изложен како музејски експонат на летало кое повеќе од 25 години служело за патување во Вселената.
XS
SM
MD
LG