Достапни линкови

САД - Републиканците ги покажаа забите


Американските Републиканци ветија дека ќе вратат на разгледување дел од најголемите политички иницивијативи на претседателот Барак Обама. Нецелосните резултати од изборите покажаа дека Републиканците им одземаа најмалку 60 претенички места на Демократите од Претставничкиот дом.
Oбама денеска изјави дека со нетрпение очекува да да соработува со Републиканците и призна дека Американците се многу исфрустрирани од бавниот економномски раст.
XS
SM
MD
LG