Достапни линкови

Германија бара нови авионски заштитни мерки


Германија сака Европската Унија да воведе нови мерки за заштита од тероризам по неодамнешните авионски поштенски пратки со експлозив од Јемен и Грција. За Ројстерс извор од Германската влада соопштил дека министерите за внатрешни работи од Европската Унија, наредната недела ќе разговарат како да се справат и одговорат на новите терористички закани кои беа адресирани до европски претседатели и дипломатски претставништва во Атина.
XS
SM
MD
LG