Достапни линкови

Сомнителен пакет по пошта пристигна и за Ангела Меркел


Германските власти соопштија дека полицијата денеска во Берлин пронашла сомнителен пакет адресиран до германската канцеларка Ангела Меркел. Федералната агенција за безбедност ја истражува содржината на пакетот.Меркел не била во зградата кога пристигнал пакетот во нејзината канцеларија. Веста дојде откако пристигнаа пратки со бомби во неколку амбасади во Атина, пренесуваат новинските агенции.
XS
SM
MD
LG