Достапни линкови

Времето денеска- магливо утро, па сончев ден


Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во утринските часови по одделни котлини и речни долини има појава на магла. Утринската температура се движи од минус четири до три, а дневната ќе биде од 14 до 18 степени.
Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со појава на утринска магла. Утринската температура се спушти до нула, а дневната ќе достигне до 15 степени.
XS
SM
MD
LG