Достапни линкови

Бомба преку пошта адресирана до Саркози


Грчката полицијата соопшти дека денеска уапсиле 4 луѓе по отркивањето на пратка со бомби кои биле наменети за францускиот претседател Николас Саркози и три странски амбасади во Атина. Во соопштението е наведено дека еден од четворицата уапсени е осомничен дека членува во група чии челнови се специјалисти подготвовки за надаи на домови и канцелари на политичари.Еден од пакетите кој бил адресиран до мексиканската амбасада во Атина, се запалил во фирмата која требала да го испорача и едена од вработените е повредена. Другите два пакета биле наменети за белгиската амбасада и за францускиот претседател Саркози.
XS
SM
MD
LG