Достапни линкови

Јемен трага по повеќе „поштенски“ терористи


Јеменските безбедносни власти се во потрага по повеќе осомничени за случајот со експлозивните поштенски пратки за САД.
За сега е уапсена само една 22 годишна девојка во главниот град Сана. Двете пратки кои биле адресиарани до синагогите во САД биле пресретнати во Велика Британија и Дубаи.
Британските власти соопштија дека бомбата пронајдена во Лондон била темпирана да експлодира во воздух.
XS
SM
MD
LG