Достапни линкови

Самит на АСЕАН во Ханој


Во главниот град на Виетнам, Ханој, се одржува самит на Асоцијацијата на земјите од југо-источна Азија, со учество и на американскиот државен секретар Хилари Клинтон и рускиот шеф на дипломатијата, Сергеј Лавров. Во Ханој допатува и Рускиот претседател Дмитриј Медведев, кој по самитот ќе потпише договор со лидерите на Виетнам за изградба на прва нуклеарна централа во таа земја.
XS
SM
MD
LG