Достапни линкови

Бомба во американски авион во Лондон


Во авион на компанијата Ју Пи Ес на лет од Јемен за Чикаго била откриена бомба маскирана во тонер за печатач, јави талевизиската мрежа Си Ен Ен. Се прецизира дека бомбата била откриена во авионот кога слетал во Лондон. Во тек е истрага и на други авиони на компанијата Ју Пи Ес кои се наоѓаат на аеродромите во Филаделфија, Њуарк и Њу Џерси.
XS
SM
MD
LG