Достапни линкови

Македонија со помал број работници во индустријата


Бројот на работниците во индустријата во септември годинава во однос на истиот месец лани е намален за 1,4 отсто, соопшти Државниот завод за статистика. Според податоците, бројот на работниците во индустријата во периодот јануари септември годинава, во однос на истиот период лани е намален за 5,4 проценти.
XS
SM
MD
LG