Достапни линкови

Законот за енергетика во Македонското Собрание


Собранието на Република Македонија денеска треба да ја продолжи 123 тата седница на која почна расправата по Предлог законот за енергетика.
Според Министерот за економија Фатмир Бесими образложувајќи со законот ќе се воспостави функционирање на енергетски пазар согласно директивите и стандардите на Европската унија.
XS
SM
MD
LG