Достапни линкови

Нема време за проценка за учество на Србите на косовските избори


Државниот секретар во Министерството за Косово и Метохија, Оливер Ивановиќ изјави дека српската Влада не располага со доволно време за разгледување на прашањето која е подобрата варијанта за косовскиет Срби и Србија на претстојните избори во Косово - да бојкотираат или да учествуваат во изборниот процес во Косово.
Изборите се случуваат ненадејно, и поради тоа немаме време да процениме што е подобро за Србите и Србија за прашањето за изборите, изјави Ивановиќ.
XS
SM
MD
LG