Достапни линкови

Штетите од штрајковите во Франција 400 милиони евра дневно


Францускиот министер за економија, Кристин Лагард изјави дека штетите од повеќедневните штрајкови во земјата против пензиските реформи се од 200 до 400 милиони евра дневно. Таа додаде и дека сликите од уличните нереди и судирите меѓу полицијата и демонстрантите го нарушиле имиџот на Франција во светот.
XS
SM
MD
LG