Достапни линкови

Коњановски во дводневна посета на Германија


Министерот за одбрана Зоран Коњановски од денеска ќе престојува на дводневана посета на Германија Предвидено е со германскиот министер за одбрана Карл Теодор Фрајхер Гутенберг да разговараат за придонесот на Македонија во регионалната и глобална стабилност и напредокот во одбранбените реформи.
Во Берлин, Коњановски ќе се сретне и со претседателот на комисијата за одбрана при германскиот Бундестаг, Сузане Кастнер и со членовите на парламентарната Комисија за одбрана.
XS
SM
MD
LG