Достапни линкови

Еколошка катастрофа во Украина?


Повеќе од илјада корморани и галеби се пронајдени мртви на еден мал остров во Азовското Море во Украина. Ветеринарите се обидуваат да ги утврдат причините за смртта на птиците.
XS
SM
MD
LG