Достапни линкови

Американска воена помош за Пакистан


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон денеска изјави дека Вашингтон ќе му понуди воена помош на Пакистан во вредност од 2 милијарди долари за справување со ектремистите. На амриканско – пакистанските разговори во Вашингтон, Клинтон оцени дека Пакистан е најсилниот партнер во битката против тероризмот.
XS
SM
MD
LG