Достапни линкови

Кинескиот Претседател Ху Џинтао ќе ги посети САД


Американскиот Јавен Обвинител Ерик Холдер изјави дека кинескиот Претседател Ху Џинтао ке ги посети САД во Јануари идната година. Холдер кој е во посета на Кина не даде детали за посетата. Тој со кинески преставници разговараше за случајот на затворениот дисидент Лиу Ксиобао кој е добитник на годинашната Нобелова награда за мир. Повиците за негово ослободување за Пекинг се мешање во внатрешните работи на Кина.
XS
SM
MD
LG