Достапни линкови

Саудиски принц се соочува со доживотен затвор во Лондон


Саудиски принц денеска во Лондон беше осуден за убиство на еден од неговите слуги во еден лондонски хотел. Принцот Сауд Абдулазиз бин Насер ал Сауд е внук на брат на саудискиот крал Абдула. Тој се соочува со доживотен затвор. Казната ќе биде соопштена утре.
XS
SM
MD
LG