Достапни линкови

Досега најтопла година во последниве 131-на година


Од јануари до септември оваа година бил најтопол период на северната хемисфера откако се мерат температурите, 131-на година наназад, соопшти американскиот национален центар за клима. Сепак, кога се зема предвид цела година, досега најтопла била 2005-та.
XS
SM
MD
LG