Достапни линкови

Убиени тројца милитанти во Таџикистан


Министерството за внатрешни работи на Таџикистан соопшти дека безбедносните сили убиле три лица, кои биле осомничени дека се исламски милитанти во близина на границата со Авганистан. Тие биле државјани на земјата, но биле тренирани во терористичките кампови на Ал Каеда во Авганистан. Таџикистанските власти ја засилија борбата против милитантите по убиството на 30 војници во минатиот месец.
XS
SM
MD
LG