Достапни линкови

Нов американски напад со беспилотно летало


Пакистанските власти соопштија дека во денешниот напад извршен од американско беспилатно летало биле убиени најмалку тројца милитанти во северозападниот дел на Пакистан. Се прецизира дека цел на нападот било едно возило во близина на градот Мираншах во Север Вазиристан, подрачја за кое се смета дека главно засолниште на талибанците и на Ал Каеда во Пакистан.
XS
SM
MD
LG