Достапни линкови

„Секта“ виновна за сударот меѓу воз и автобус во Украина?


Украинските власти не ја исклучуваат можноста виновник за несреќата меѓу возот и автобусот да е „деструктивна секта“, соопштува министерството за надворешни работи во Киев. Во сударот загинаа 44 луѓе. Од министерството соопштуваат дека ги разгледуваат сите аспекти за можни причини за несреќата, меѓу кои и тоа дека можеби возачот на автобусот припаѓал на некоја секта. Украинските власти за виновник за несреќата го обвинија возачот на автобусот кој поминал преку шините иако било вклучено црвено светло.
XS
SM
MD
LG