Достапни линкови

Растурен протестот на Акропол во Атина


Грчката полиција денеска употреби солзавец за да ги растера околу 150 работници во Министерството за култура кои протестираа со поставување барикади на влезот на Акропол. Како дел од програмата за штедење владата ги отпушти привремено вработените.
XS
SM
MD
LG