Достапни линкови

Најмалку 5 милитанти загинале во Пакистан


Пакистанските безбедносни власти соопштија дека американски летала истрелале проектили во една кука и во две возила во северозападниот дел на Пакистан , при што убиле најмалку 5 милитанти. Во северен Вазиристан само овој месец имало повеќе од 14 ракетни напади , а минатиот месец имало 20 напади.
XS
SM
MD
LG