Достапни линкови

Во Чиле, во тек извлекувањето на затрупаните рудари


Во Чиле е во тек операцијата за извлекување на рударите, кои повеќе од два месеца беа заглавени на длабочина од над 600 метри. Со специјално изработената капсула веќе се извлечени неколкумина од рударите, а се очекува до крајот на денов да бидат спасени сите. Претседателот на Чиле, Себастијан Пинера изјави дека се покажало оти кога има единство во Чиле, можни се чуда.
XS
SM
MD
LG