Достапни линкови

Клинтон повика на реформи во Босна


Американската државна секретарка Хилари Клинтон ги повика сите етнички заеници во Босна да ги усвојат политичките реформи потребни за ЕУ и за НАТО. Таа го изјави ова во Сараево, на почетокот на незината дводневна балканска турнеја.
XS
SM
MD
LG