Достапни линкови

Воз и автобус се судрија во Украина - 37 жртви


Најмалку 32 лица загинаа во судир меѓу воз и автобус во источна Украина, кај Днипропетровск, а 12 се ранети. Според локалните власти патничкиот автобус минал на црвено светло пред да се судри со возот.
XS
SM
MD
LG