Достапни линкови

Повеќе од 140 повредени и над 200 уапсени во немирите во Белград


Повеќе од 140 луѓе биле повредени а над 200 лица се уапсени во немиртите кои вчера избија во Белград поради геј парадата во главниот град на Србија. При судирите на полицијата со лицата кои протестирале против одржувањето на парадата на хомосексуалците била предизвикана материјална штета од 1 милион евра.
XS
SM
MD
LG