Достапни линкови

Временска прогноза


Времето претпладне ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Попладне ќе се зголемува облачноста и ќе има повремени врнежи од дожд особено во западните делови на Македонија. Ќе дува слаб доумерен ветер претежно од јужен правец. Утринската температура се движи од минус 2 до 6 степени, а дневната ќе биде во интервалот од 12 до 19 степени.
XS
SM
MD
LG