Достапни линкови

Извлекувањето на рударите во Чиле почнува во среда


Извлекувањето на чилеанските рудари веројатно ќе почне во среда, соопштуваат властите. Спасувачките екипи вчера ископаа тунел до заробените 33 рудари.
Тие се заглавени 700 метри под земја во еден рудник за злато и бакар на северот на Чиле од 5 август.
XS
SM
MD
LG