Достапни линкови

Стојменов бара Анкетна Комисија за „Кодошка работа“


Пратеникот на ВМРО - Вистинска, Борис Стоименов ќе побара од претседателот на Собранието Трајко Вељаноски формирање Анкетна комисија за испитување на случајот од вчерашната седница на која неговиот колега од НСДП Горан Мисоски дебатирањето го оквалификува како „кодошка работа“.
Тој денеска на прес-конференција во Парламентот најави замрзнување на функцијата доколку за вчерашната навреда, Мисоски јавно не и се извини на македонската јавност, а ако не се извини побара да си поднесе неодповиклива оставка.
XS
SM
MD
LG