Достапни линкови

Медведев - Православната религија ги поврзува Русија и Кипар


Рускиот претседател Дмитриј Медведев ги уверува грчките лидери на Кипар дека зголемената трговија меѓу Русија и Турција не значи дека Москва ќе ги запостави нивните интереси. Тој рече дека Русија и Кипар ги поврзува заедничката православна религија и вети дека Москва ќе направи се во нејзина моќ да им помогне на грчките Кипрани да обезбедат праведно решение за 36-годишната поделеност на островот.
XS
SM
MD
LG