Достапни линкови

ММФ - Руската економија со „скромен раст“


Меѓународниот монетарен фонд проценува дека економијата на Русија ќе доживее „скромен раст“ следната година. Според нивните проценки, руската економија ќе порасне за 4 отсто во 2010 и 4,3 отсто во 2011 година.
XS
SM
MD
LG