Достапни линкови

Времето денеска ќе биде посвежо и дождливо


Времето во Македонија ќе биде облачно и посвежо со врнежи од дожд, кои наместа ќе бидат пообилни и проследени со локална појава на грмежи. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер претежно од јужен правец. Утринската температура се движи од 11 до 15, а дневната ќе биде од 14 до 19 степени.
Во Скопје и околината времето ќе биде облачно и посвежо со врнежи од дожд, кои повремено ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура се спушти до 14, а дневната ќе се искачи до 16 степени.
XS
SM
MD
LG