Достапни линкови

Пинера се надева дека наскоро ќе бидат ослободени рударите


Претседателот на Чиле Себастијан Пинера изјави дека се надева оти до 15 октомври спасувачите ќе успеат да извлечат 33 рудари. Тој вели дека Владата е „многу блиску“ до успешно извлекување на затрупаните рудари кои се заробени 60 дена под земја.
XS
SM
MD
LG