Достапни линкови

Ирачките резерви на нафта многу поголеми од досегашните проценки


Ирачкиот минисер за нафта денеска соопшти дека резервите на нафта во земјата изнесуваат околу 142 милијарди барели. Новите податоци за резервите биле утврдени со помош на странските компании кои работат на 12 полиња со нафта во Ирак.
XS
SM
MD
LG