Достапни линкови

Претседателски избори во Бразил- ќе има и втор круг?


На претседателските избори во Бразил убедливо води Дилма Русеф, доскорешна блиска соработничка на претседателот Игнасие де Силва, но веројатно ќе треба да се одржи и втор круг на гласање, покажаа првите резултати. Кандидатката на Работничката партија, 62- годишната Дилма Русеф може да стане првата жена на местото шеф на таа држава.
XS
SM
MD
LG