Достапни линкови

Времето денеска ќе биде променливо облачно


Времето ќе биде променливо облачно и тивко со подолги сончеви периоди. Кон крајот на денот во југоисточните делови од земјава можна е појава на слаб локален дожд. Температурата ќе се движи од 15 до 25 степени.
Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 23 степени.
XS
SM
MD
LG