Достапни линкови

Пакистан засега не ја отвора границата кон Авганистан


Пакистан соопшти дека ќе ја отвори важната рута за снабдување на колациските сили во Авганистан кога ќе се намали гневот во јавноста и кога ќе се подобри безбедноста. Властите во Пакистан се лути на НАТО поради континуираните упади и бомардирањата на пакистанска територија, кои зачестија минатата недела. Тие го блокираа важниот граничен премин меѓу Авганистан и Пакистан откако во еден напад, НАТО-силите убија тројца пакистански војници.
XS
SM
MD
LG