Достапни линкови

Се преврте воз на норвешко-шведската граница


Се преврте воз на норвешко-шведската граница, при што се повредени 40 луѓе, соопшти норвешката полиција. Двајца патници се потешко повредени, но не се во животна опасност. Во возот имало околу 300 патници.
Полицијата се сомнева дека причина за превртувањето е подметнат предмет под тркалата на првиот вагон.
XS
SM
MD
LG