Достапни линкови

Мило Ѓукановиќ ќе ја напушти премиерската функција во Црна Гора


Претседателот на Собранието на Црна Гора Ранко Кривокапиќ на високи претставници на Европскиот парламент им соопшти дека Мило Ѓукановиќ ќе ја напушти премиерската функција, пишува подгоричкиот весник „Вијести“.
Повикувајќи се на повеќе извори весникот наведува дека претседателот на парламентот оваа информација ја соопштил како одговор на прашањето на пратеникот на Европскиот парламент Јелко Кацин.
XS
SM
MD
LG