Достапни линкови

Талибанците не се предаваат


Талибанците денеска демантираат дека преговараат со властите за прекин на борбите. Командантот на силите на НАТО во Авганистан, американскиот генерал Дејвид Петреус вчера рече дека неколку бунтовнички групи го предале оружјето и дошле на страна на авганистанските власти.
XS
SM
MD
LG