Достапни линкови

Баросо - Културните разлики се пречка за влез на Турција во ЕУ


Претседателот на Европската комисија Жозе Мануел Баросо изјави дека културните разлики се пречка за членство на Турција во Европската унија, јавија турските медиуми.
Баросо посочи дека земјите од ЕУ се многу внимателни околу членството на Турција во еврозоната. Претседателот на Европската комисија изјави дека Турција се уште не ги нема исполнето сите критериуми за членство и дека тоa е приоритетно прашање.
XS
SM
MD
LG