Достапни линкови

Франција загрижена за безбедноста


Во Париз расте загриженоста за безбедноста откако алжирската разузнавачка служба ги предупреди француските власти за
потенцијални бомбаши-самоубијци. Од министерството за внатрешни работи соопштуваат дека заканите се реални и тие презеле мерки за зголемување на безбедноста. Предупредувањата за бомбашки напади доаѓаат по забраната на бурки која стапи на сила минатиот вторник.
XS
SM
MD
LG