Достапни линкови

ИВЗ собира хуманитарна помош за Пакистан


Исламската верска заедница организира хуманитарна акција за помош на настраданите од поплавите во Пакистан. Акцијата ќе почне идната недела преку муфтиствата на ИВЗ, џамиите и другите образовни институции. Поглаварот на ИВЗ Реис Ул Улема Хаџи Сулејман ефенди Реџепи ги повика „сите хумани граѓани без разлика на нивната вероисповед“ да се вклучат во акцијата.
XS
SM
MD
LG