Достапни линкови

Торнадо во Њујорк


Силна бура, предизвика две торнада во Њујорк, при што едно лице загина, а стотици објекти беа штетени, особено во кавртовите Бруклин и Квинс. Силниот ветар носел покриви од куќи, корнел дрвја, а имало и прекини во снабдувањето со струја. Вакви торнада се многу ретки во Њујорк и се случиле вкупно 10-тина од 1950-та година досега.
XS
SM
MD
LG