Достапни линкови

Карачи затворен по убиството во Лондон


Најголемиот пакистански град Карачи денеска е целосно затворен по убиството во Лондон на политичарот Имран Фарук кој му припаѓаше на најголемата партија во тој град движењето Мутахида Куами. Оваа партија има анти таблински позиции, а полицијата во Карачи страхува од избувнување на насилство на улиците. Фарук веќе една деценија живеел во Лондон откако полицијата го обвини за убиство. Тој ги отфрли ваквите обвинувања.
XS
SM
MD
LG