Достапни линкови

Серија средби на Медведев и Јанукович


Рускиот претседател Дмитри Медведев и неговиот укарински колега Виктор Јанукович во наредните два дена ќе имаат низа на средби. Тие ќе се состанат најпрвин во Глушков кој се наоѓа во близината на руската граница, а потоа и во руската претседателска резиденција во областа Твер. На состанокот ќе стане збор за најразлични прашања, меѓу кои и за унапредување на нуклерната соработка, транспортот, како и за развој на земјите во полето на науката и технологијата.
XS
SM
MD
LG