Достапни линкови

ЕУ го отвора пазарот за пакистански прозиводи


Европски дипломати соопштуваат дека министрите за надворешни работи на Унијата се согласиле привремено да дозволат поголем увоз на пакистански прозиводи. Тие наводно се согласиел привремено да ги укинат давачките за стоката од Пакистан за да и помогнат на земјата побрзо да излезе од кризата која ја зафати земјата по големите поплави. Според дипломатите, со ова Пакистан би добил меѓу 300 и 400 милиони долари годишно.
XS
SM
MD
LG